Londyńska Chelsea zagwarantowała sobie promocję do finałowego spotkania rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej! Gracze prowadzeni przez Tuchela zdołali pokonać Tottenham Hotspur rezultatem 1:0 po fenomenalnym spotkaniu!

Londyńska Chelsea zagwarantowała sobie promocję do finałowego spotkania rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej! Gracze prowadzeni przez Tuchela zdołali pokonać Tottenham Hotspur rezultatem 1:0 po fenomenalnym spotkaniu!

W środowy wieczór kibice piłkarscy z Wysp skoncentrowali się na pojedynku, który rozegrany został pomiędzy londyńską Chelsea, a Tottenhamem FC. Stawka środowego meczu była niezwykle wysoka, ponieważ zwycięzca rywalizacji półfinałowej miał zyskać awans do finału Pucharu Angielskiej Ligi! W trakcie pierwszego spotkania tych drużyn Chelsea Londyn, która wywalczyła wygraną rezultatem 2:0 na własnym stadionie się okazała o wiele bardziej zdeterminowana. Każdy zdawał sobie jednak sprawę z tego, iż w pojedynku rewanżowym nie będzie brakować fascynujących chwil. Wręcz przeciwnie od początku do końca piłkarscy fani mieli możliwość oglądać fenomenalne spotkanie. Zawodnicy prowadzeni przez Conte bez cienia wątpliwości mieli nadzieję na lepszy rezultat, jednakże drużyna londyńska Chelsea szybko ruszyła do akcji. W osiemnastej minucie zawodnicy Thomasa Tuchela wyszli na prowadzenie, gdy po świetnym zagraniu Mounta Masona futbolówkę do siatki skierował Reudiger.

Z pewnością był to fenomenalny początek meczu dla londyńskiej Chelsea, która znacznie zbliżyła się w ten sposób do finałowego meczu Pucharu Angielskiej Ligi. Od tego momentu zawodnicy Tottenhamu Londyn mieli do odrobienia już 3 bramki, by chociażby doprowadzić do dodatkowych 30 minut. Było to niezwykle ciężkie zadanie. bardzo dużo powodów do irytacji z powodu systemu VAR mieli również piłkarscy wielbiciele zasiadający na stadionie w Londynie. Arbiter który prowadził te rozgrywkę aż dwa razy dyktował wapno dla drużyny gospodarzy, jednak dwukrotnie też musiał zarządzenie te wycofywać po analizie akcji przy pomocy VARu. Mimo wszystko piłkarze Tottenhamu dalej walczyli o pozytywny rezultat i zdołali nawet strzelić bramkę. Tutaj jednak po raz kolejny musiał zainterweniować system VAR i arbiter prowadzący ten mecz zasygnalizował, iż kapitan kadry Anglii w momencie podania znajdował się na spalonej pozycji. Chelsea Londyn finalnie zwyciężyła ten pojedynek wynikiem 1:0 i zagra w finale Pucharu Angielskiej Ligi, gdzie jej przeciwnikiem będzie Arsenal FC albo Liverpool.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy