Niesamowity mecz w ramach włoskiej Serie A oglądali włoscy piłkarscy fani! AC Milan ograł AS Romę i odrobił parę oczek do prowadzącego w tabeli Interu!

Nie da się ukryć, że aktualnie liga włoska wygląda znacznie bardziej emocjonująco niż w ubiegłych latach. Na niezwykle emocjonujące spotkania przekładać się może to, iż każda drużyna posiada kadrę przepełnioną niesamowitymi piłkarzami. Można dojść też do wniosku, że zespoły z ligi włoskiej zrobiły się nieco śmielsze po tym, jak pierwszy raz od dekady to nie Juventus Turyn wygrał tytuł mistrza Serie A. Każdy klub z Włoch może rywalizować o mistrzostwo i sukces Interu z Mediolanu we włoskiej lidze to udowodniła. I chociażby dlatego czołówka tabeli tegorocznego sezonu jest bardzo wyrównana i na obecną chwilę wskazać głównego faworyta do mistrzostwa Włoch. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze mnóstwo meczów a w tym momencie to właśnie Inter piastuje fotel lidera w tabeli włoskich rozgrywek. O mistrzostwo kraju rywalizuje druga drużyna z Mediolanu, czyli Milan, który musiał zmierzyć się z AS Romą prowadzoną przez szkoleniowca Mourinho.

To spotkanie piłkarze Milanu rozpoczęli perfekcyjnie i dobrze mieć to na uwadze. Mogło się wydawać, że mają przebieg tego starcia pod całkowitą kontrolą, gdyż już po piętnastu minutach byli na prowadzeniu wynikiem 2:0. Piłkarze trenowani przez trenera Mourinho Jose usiłowali odratować rezultat, jednak błędy popełnione w początkowych minutach pojedynku były zbyt istotne. Roma w ostatnich minutach pierwszych 45 minut spotkania była w stanie ustrzelić kontaktowego gola, co na pewno wlało nadzieję w serca sympatyków tej drużyny. Do bramki w czterdziestej minucie trafił Abraham Tammy, który sfinalizował bardzo dobre dogranie od Lorenzo Pellegriniego. Piłkarze AC Milan non stop konstruowali kontry na bramkę stołecznego klubu, ponieważ nie planowali wyczekiwać do ostatniego gwizdka sędziego. Na koniec AC Milan wygrał wynikiem 3:1, a trzecie trafienie zdobył Leao w 82. minucie. Na zwiększenie prowadzenia AC Milan wypracował sobie szansę w samej końcówce meczu, jednakże z rzutu karnego nie zdołał strzelić Ibrahimović Zlatan, gdyż jego uderzenie wybronił Rui Patricio.