Niespodziewane rozstrzygnięcie w rundzie pierwszej rozgrywek Ligi Europy! Legia Warszawa ograła moskiewski Spartak i objęła pierwsze miejsce w swojej grupie!

Niespodziewane rozstrzygnięcie w rundzie pierwszej rozgrywek Ligi Europy! Legia Warszawa ograła moskiewski Spartak i objęła pierwsze miejsce w swojej grupie!

kluby piłkarskie z Polski nieczęsto są w stanie zapewnić polskim sympatykom radosne doświadczenia w europejskich rozgrywkach i należy mieć tego świadomość. Zostaliśmy przyzwyczajeni do tego, iż co sezon nasze kluby błyskawicznie ponoszą klęski w rozgrywkach eliminacyjnych i kończą swoją przygodę w rozgrywkach europejskich. W obecnym sezonie kibice piłki nożnej z naszego kraju mogli być jednak delikatnie mocniej uradowani z dyspozycji piłkarskich zespołów. Ostatecznie tylko Legia Warszawa dotarła do grupowej fazy europejskich rozgrywek, jednakże reszta drużyn podczas potyczek kwalifikacyjnych poradziła sobie całkiem solidnie. Jednak w dzisiejszym dniu chcielibyśmy się skupić na formie Legii z Warszawy, która w środowy wieczór zaczęła walkę w grupowych zmaganiach Ligi Europejskiej. W pierwszym starciu fazy grupowej rywalem był Spartak z Moskwy, a więc bardzo mocny klub rosyjski.

Mnóstwo sportowych redakcji przed tym meczem zgodnie uważało, że Legii Warszawa niesamowicie trudno może być powalczyć o jakiekolwiek punkty. moskiewski Spartak przed rozpoczęciem starcia wydawał się rywalem znacznie trudniejszym i mistrz polskiej ligi musiał się naprawdę starać, aby zdobyć co najmniej remis w tym pojedynku. Sytuacja w meczu wyglądała jednak nieco inaczej, co bez najmniejszych wątpliwości jest świetną wiadomością dla piłkarskich fanów z Polski. Piłkarze prowadzeni przez Michniewicza już od pierwszych minut tego spotkania postawili drużynie gospodarzy i kilka razy byli blisko zdobycia gola. Z pewnością piłkarze moskiewskiego Spartaka byli bardzo zadziwieni tym, w jaki sposób ten mecz rozegrali gracze mistrza rozgrywek polskich. Strategia mistrza Ekstraklasy była naprawdę przemyślana i można było zobaczyć w niej pomysł na ten mecz. W momencie, kiedy na tablicy pojawiła się dziewięćdziesiąta minuta meczu mogło się wydawać, iż starcie zakończy się remisem. Wówczas jednak zawodnicy mistrza Ekstraklasy wyprowadzili fenomenalną kontrę, która skończyła się golem dla gości zdobytym przez Kastratiego. Gracze Spartaka jeszcze usiłowali ustrzelić wyrównującą bramkę, jednak brakło im kilku minut i to piłkarze mistrza ligi polskiej mieli możliwość świętować trzy punkty.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy