O miejsce na światowych mistrzostwach, które będą rozgrywane w Katarze narodowa kadra Ukrainy stoczy bój z zespołem Walii!

O miejsce na światowych mistrzostwach, które będą rozgrywane w Katarze narodowa kadra Ukrainy stoczy bój z zespołem Walii!

W zeszłym tygodniu sympatycy piłki nożnej z całego świata z zainteresowaniem wyczekiwali na pojedynek kadry Szkocji z drużyną narodową Ukrainy. Jeszcze pół roku temu to byłoby absolutnie zwyczajne spotkanie, jednak okoliczności zdecydowanie się zmieniły. To barażowe spotkanie w pierwotnym założeniu miało być rozgrywane w marcu, lecz problemem była atak armii rosyjskiej na granicę Ukrainy. Federacja piłkarska Ukrainy zaapelowała o przesunięcie pojedynku barażowego, na co zgodziła się federacja piłkarska FIFA. Nowy termin został ustalony na czerwiec i obie drużyny były gotowe do pojedynku. Faworyta do wygranej w tym barażowym spotkaniu z pewnością było naprawdę ciężko wskazać. Piłkarze zespołu narodowego Ukrainy podchodzili do tego barażowego pojedynku z olbrzymią motywacją, aby udowodnić światu, iż są zjednoczeni i przygotowani do rywalizacji na boisku.

Natomiast narodowa kadra Szkocji to spotkanie zamierzała potraktować jak wszystkie inne. Selekcjoner powtarzał do swoich piłkarzy od początku tego meczu, że muszą być skupieni i nie mogą dopuścić do błędu. Reprezentacja Ukrainy jest znana z tego, że jest w stanie tworzyć bardzo szybkie kontry, które zazwyczaj kończą się golem. Trzeba mieć świadomość, iż to starcie naprawdę było niesamowicie intrygujące. Jednak tego dnia reprezentanci Ukrainy byli znacznie skuteczniejsi od swoich oponentów. Pierwszą bramkę udało im się zdobyć w 33. minucie, kiedy to do siatki trafił Jarmołenko. Pierwsza część barażowego spotkania była prezentacją świetnie zorganizowanej gry ukraińskich graczy, którzy efektywnie odpierali ofensywne akcje szkockiej drużyny. Pierwsza odsłona tego pojedynku skończyła się wynikiem jeden do zera dla narodowej kadry Ukrainy. Mieliśmy szansę oglądać aż 3 bramki podczas drugiej odsłony tego starcia. Dwukrotnie do siatki trafiali piłkarze reprezentacji narodowej Ukrainy i raz gracze Szkocji. W ostatecznym rozrachunku pojedynek zakończył się rezultatem trzy do jednego na korzyść Ukrainy. Narodowa kadra Ukrainy wciąż ma szansę pojechać na mundial, który będzie rozgrywany w Katarze dzięki zwycięstwu.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy