Reprezentacja francuska została pokonana i nie da rady zdobyć pucharu Euro 2020! Skuteczna Szwajcaria awansowała do ćwierćfinału rozgrywek Euro 2020!

Fani futbolu byli świadkami świetnego meczu na stadionie w Rumunii w poniedziałkowy wieczór. Niewiele ludzi oczekiwało tego, iż spotkanie między kadrą narodową Francji, a Szwajcarią zagwarantuje aż tak dużo niesamowitych emocji. Gracze obydwu kadr zagrali wybitnie, a zwycięzce tego spotkania ujrzeliśmy dopiero po konkursie karnych. Pierwsi gola zdobyli zawodnicy szwajcarskiej kadry narodowej, jednakże zawodnicy narodowej kadry Francji fenomenalnie rozpoczęli połowę numer dwa, podczas której 2 gole zdobył Benzema Karim. W momencie gdy na trzy do jednego trafienie zaliczył Paul Pogba wydawać się mogło, iż ogromne emocje w tym spotkania w tym momencie się skończyły. Gracze szwajcarskiej kadry narodowej nie mieli w planach jednak poddawać się i niespodziewanie zdołali doprowadzić do remisowego wyniku. Arbiter tego meczu nie miał wyjścia i był zmuszony zaprosić zawodników na dodatkowe 30 minut gry. O wyniku spotkania musiały zadecydować strzały z 11 metrów, gdyż dodatkowy czas meczu także nie zapewnił rozstrzygnięcia. Podczas konkursu karnych nieco lepsza okazała się Szwajcaria, która triumfowała rezultatem 5:4. Gracze szwajcarscy rywalizować będą z drużyną Hiszpanii w ćwierćfinale Mistrzostw Europy 2020.