Tottenham ogrywa Manchester City po trafieniu w końcówce! Fantastyczny pojedynek i utrata punktów mistrza rozgrywek angielskich w meczu kolejki!

Tottenham ogrywa Manchester City po trafieniu w końcówce! Fantastyczny pojedynek i utrata punktów mistrza rozgrywek angielskich w meczu kolejki!

Angielska Premier League jest w chwili obecnej najbardziej atrakcyjną ligą piłkarską na całym świecie i mnóstwo piłkarskich kibiców z Europy jest tego zdania. Swoją markę angielska ekstraklasa tworzyła bardzo długi, a dobitnym tego przykładem są wyniki sprzedaży, które te zmagania osiągają co roku. Należy ponadto mieć świadomość tego, iż zespoły piłkarskie z Premier League niemal co roku świetnie grają w europejskich rozgrywkach. To, że na ten moment panującym triumfatorem Champions League jest Chelsea z Londynu, czyli drużyna z ligi angielskiej jest tego perfekcyjnym dowodem. Bez żadnych wątpliwości chrapkę na triumf w tych prestiżowych pucharowych rozgrywkach ma też City. Piłkarze mistrza Premier League sezon wcześniej zakwalifikowali się do spotkania finałowego Champions League, jednakże wtedy byli zmuszeni zaakceptować skuteczność drużyny prowadzonej przez Tuchela. Dla trenera mistrza angielskiej ekstraklasy Guardioli, który w aktualnym sezonie zrobi wszystko, żeby zwyciężyć upragnione trofeum europejskie to był na pewno ogromny policzek.

Manchester City jest na perfekcyjnej drodze, żeby sobie uprościć drogę po puchar Ligi Mistrzów i należy zaznaczyć ten fakt. Mają dużą przewagę nad pozostałymi zespołami w krajowych rozgrywkach, co umożliwi im dużo bardziej skoncentrować się na Lidze Mistrzów. W weekend jednak piłkarze City rywalizowali Tottenhamem z Londynu i bez żadnych wątpliwości nie spodziewali się tak trudnego starcia. Drużyna Tottenhamu od początku spotkania dynamicznie ruszyła do ataku, czego rezultatem była bramka już po czterech minutach spotkania. gracze City byli zmuszeni ruszyć do gonienia wyniku. W momencie, kiedy futbolówkę do siatki w 36. minucie wpakował Guendogan Ikay doprowadzając takim sposobem do rezultatu remisowego sympatycy piłkarscy z Manchesteru bez wątpienia byli szczęśliwi. Do głosu podczas drugiej części tego pojedynku doszli znowu doszli zawodnicy Tottenhamu Londyn, którzy za sprawą Harryego Kane'a powrócili na prowadzenie. Wszystko wskazywało na to, iż ten mecz zakończy się triumfem gości, lecz w 92 minucie z jedenastu metrów doprowadził do remisu Mahrez. Sędzia w ostatniej minucie pojedynku podyktował rzut karny dla londyńskiego Tottenhamu. Kane zamienił jedenastkę na bramkę i tym samym dał triumf dla Tottenhamu Londyn.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy