Zbliża się premierowy dzień nowej konsoli PS5

Już w roku 2019 obiecano, że w niedalekiej przyszłości Sony ukaże światu swoją najnowszą produkcję, czyli PS5. Aktualnie na rynku w dalszym ciągu rozchwytywana okazuje się poprzednia konsola i nic nie wskazuje na to, by zainteresowanie nią miało być słabsze. Jednak Sony zdecydowało się na wytworzenie konsoli do gier najwyższej generacji, a konsumenci nie mogą się jej już doczekać.

Najnowsze technologie w PS5

Marka Sony wielokrotnie udowodniła, że okazuje się pionierem wśród innych firm tego typu i jest w stanie zdziwić swoich klientów. PlayStation 4 postawiła bardzo wysoką poprzeczkę dla konkurencji - to wszystko dzięki zupełnie nowatorskiej jakości, której poprzednio nie przedstawiła żadna inna marka. Naprawdę czułe kontrolery, gry nowszej generacji, grafika - fani bez cienia wątpliwości potrafili docenić te opisane atrakcje oraz dzięki temu aktualnie PlayStation4 okazuje się być najlepiej zarabiającą konsolą wszech czasów.

Oczywiście na początku pojawiły się różne kłopoty - marka Sony zamierzała podnieść wszelakie granice technologiczne (co finalnie im wyszło), jednak dzień premiery i przedpremierowe zaprezentowanie PlayStation4 stworzyły sprzeczne uczucia. Klientom, przyzwyczajonym do poprzedniej konsoli PS3, nie całkiem przypasowały na przykład kontrolery, gdyż na starcie wyglądały na bardzo niekomfortowe w użyciu. Definitywnie pady otrzymały zasadniczo podmieniony wygląd, jednakże problemem pozostał premierowy model PS4. PS4 się przegrzewała, sprzęt potrafił również sam resetować się.

Aczkolwiek po czasie oraz aktualizacjach wprowadzanych na bieżąco, wyszło na jaw, iż jednak marka Sony idzie w prawidłowym kierunku, a zaprezentowana konsola do gier przybiera miano legendy. Jednakże nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które dużo fanów bardzo sentymentalnie wspomina.

A czy PS5 okaże się analogicznym przypadkiem?

Z pewnością niejeden człowiek i pasjonat technologicznych ciekawostek ze zniecierpliwieniem oczekuje pojawienia się najświeższej konsoli. Marka Sony potwierdziła, że gry znane z PS4 ruszą na przyszłej konsoli (aczkolwiek nie będzie to działało na odwrót, co licznym osobom się nie spodobało). Mamy w tej chwili pierwsze informacje o problemach z wcześniejszymi zamówieniami - rzekomo Sony nie może się wyrobić z produkcją, jednakże nie można mieć pewności, czy nie są to tylko wredne pomówienia. W Internecie ukazują się się następne wieści też o tym, że PlayStation 5 miałaby mieć podobno kłopot z jakością 4k. Mimo tego i w tym przypadku pewne nie jest, jaka jest prawda. Wszystkiego dowiemy się podczas premierowego ukazania się urządzenia, tj. 19 listopada roku 2020.